Dzisiaj jest

niedziela,
07 marca 2021

(66. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
502263

Wyszukiwanie

III Niedziela Wielkiego Postu

 

1.         Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza św. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a w Hucie o 15.30. W ten piątek na nabożeństwie odbędzie się rozdanie krzyży kandydatom do bierzmowania- starsza grupa. Zapraszamy kandydatów z rodzicami.

W środę o 18.00 katecheza chrzcielna dla wszystkich, którzy będą chcieli pełnić role ojca lub matki chrzestnej w najbliższym czasie. Po katechezie będą wydawane zaświadczenia.

2.         W środę msza św. wotywna ku czci św. Józefa i rozpoczęcie nowenny bezpośrednio nas przygotowującej do Jego uroczystości. Zachęcamy do uczestnictwa i zyskiwania odpustów. W Hucie msza św. o 15.30

3.         Starajmy się włączyć w ogólnopolską akcję Caritas, gromadząc jałmużny w wielkopostnej skarbonce i skrzynce z tyłu kościoła.

Zbiórka do puszek z ubiegłej niedzieli, na pomoc polskim misjonarzom, wyniosła 700 zł

4.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedz. tekst nowenny do św. Józefa. Jest nowy numer Promyczka dobra i Małego promyczka dla dzieci. Zadbajmy o dobrą prasę dla najmłodszych. Zabierzmy także prasę chorym. Od dziś do nabycia jest specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi w cenie 9 zł. Zachęcamy do nabycia.

5.         Bóg zapłać za ofiary na tacę na potrzeby naszego seminarium duchownego. W przyszłą niedzielę składka remontowa. Prosimy o „cichą składkę”. Na deskowanie dachu na kościele, zostało wycięte 85 kubiki jodły z parafialnego lasu. Kto by chciał posprzątać gałęzie na opał niech się kontaktuje z p. Witoldem Winiarskim z Huty Gog. który zajmuje się wycinką.

Dziękujemy za prace porządkowe w kościele i za złożoną ofiarę na kwiaty. W minionym tygodniu dyżur pełniły: Szymkowicz Lucjan, Kukla Halina, Kaszycki Ryszard, Lechwar Cecylia. Giera Dariusz, Ziobrowska Elżbieta. Prosimy następną grupę o przejęcie dyżuru i sprzątanie we wtorek i sobotę o godz. 9.00.

            Serdecznie dziękujemy też panu Markowi Święchowi za odnowienie stacji drogi krzyżowej.

6.         Sołtys Gogołowa zawiadamia, że będzie można wpłacić podatek i opłatę za śmieci w budynku wiejskim 13 marca od 9.00 do 12.00 oraz 15 marca od 15.30 do 18.00.

            Podobnie sołtys Glinika Górnego w Domu Ludowym 12 i 13 marca od 8.00 do 17.00 oraz 15 marca od 13.00 do 17.00. Będzie można także odebrać w Gliniku worki na śmieci.

Koniecznie trzeba zabrać nakazy podatkowe.

U sołtysów można także wpłacać opłaty za cmentarz, które wynoszą tak jak w tamtym roku 30 zł, choć wzrosły opłaty komunalne. Jednak, przy solidarnym wpłaceniu wszystkich mających groby bliskich, powinno wystarczyć na ten rok.

7.         W sobotę o 14.oo odbędzie się pogrzeb Wandy Cyran z Glinika Górnego

 

Intencje Mszy św. 8.03. - 14.03.2021

Dzień tygodnia

Godzina

Intencja

8.

poniedziałek

7.00

Śp. Władysław Cyran od chrzestnej Ludwiki z rodz.

17.00

1. Śp. Pelagia i Elżbieta Dziok

2. Śp. Helena Ziobrowska od APDC

9.

wtorek

17.00

1. Śp. Mieczysław Lechwar od wnuka Krzysztofa z rodz.

2. Śp. Józefa Florek od córki Lodzi z mężem

3. Śp. Pelagia i Elżbieta Dziok

10.

Środa

7.00

Śp. Józefa Florek od wnuków Justyny i Łukasza

15.30 H

Śp. Alfred Winiarski od sąsiadów Winiarskich

17.00

Śp. Bronisława i Józef Dziok

11.

czwartek

17.00

1. Śp. Bronisława i Józef Dziok

2. O błog. Boże i potrzebne łaski dla Łukasza

12.

piątek

15.30 H

Śp. Wiesław Stasik od szwagierki Teresy z rodz.

17.00

1. Śp. Jan Jedziniak od sąsiadów Florków

2. Śp. Michalina, Hipolit, Zdzisław Długosz

13.

sobota

17.00

1. Śp. Stefania Bysiewicz oraz Jan od wnuka Bogusława z rodz.

2. Śp. Zmarli z rodziny Wnęków i Lepaków

14.

Niedziela

6.45

Śp. Ks.

8.00 H

Śp. Jan i Paweł Lejkowski

9.30

Śp. Franciszek Białoń

11.00

Za parafian

15.45

Śp. Bogusława Dziok

 

Pon.- sob.

+ Jan Jedziniak ks. Mariusz Rybiński

Pon.- sob.

+ Mieczysław Lechwar ks. Czesław Szczerba

 

 

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu

 

1.         Trwa czas Wielkiego Postu wzywający nas do przemiany serc. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza św. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a w Hucie o 15.30. W piątek do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

2.         Dzisiejsza niedziela jest dniem pomocy Kościołowi na misjach. Naszymi modlitwami obejmujemy dzieło misji, a po Mszy św. złóżmy do puszek ofiarę na pomoc polskim misjonarzom.

3.         Starajmy się także włączyć w akcję Caritas, gromadząc jałmużny w wielkopostnej skarbonce i ofiary na Caritas do skrzynki z tyłu kościoła. Możemy od dziś nabywać baranki wielkanocne Caritas od 5 zł.

4.         Dziękujemy za dekoracje wielkopostną pani Annie i Mariuszowi Fuk, a za prace porządkowe w kościele i za złożoną ofiarę na kwiaty osobom: Teresa Pieniążek, Bożena Wolan, Maria Winiarska, Anna Bukowska i Piotr Jedziniak. Prosimy następną grupę o przejęcie dyżuru i sprzątanie we wtorek i sobotę o godz. 9.00.

5.         W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w Hucie od 14.00, a w sobotę Gogołów od godz. 8.30. Odwiedzimy tych co ostatnio byli zgłaszani. Innych prosimy o zgłoszenie.

            W I czwartek nabożeństwo o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. W czwartek ZAPRASZAMY do spowiedzi dzieci ze szkoły podstawowej, ŻEBY NIE TWORZYĆ KOLEJEK w piątek.

            I Piątek spowiedź od 15.00 w Hucie, a od 16.00 w Gogołowie. Nie przychodźmy na ostatnie pół godziny, bo będą kolejki.

            Od tej soboty zapraszamy wszystkich do wynagradzania Matce Najświętszej za zniewagi przez odprawienia nabożeństwa kolejnych pierwszych 5 sobót. Początek o 16.00 -różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

Przypominamy o odprawieniu tego nabożeństwa kandydatom do bierzmowania.

W środę kolejny dzień nowenny do św. Józefa. Zachęcamy by zawierzyć naszą parafię, swoje rodziny, siebie samych i ojczyznę temu patronowi. W Hucie msza św. o 15.30.

W czwartek Święto św. Kazimierza, królewicza.

Pamiętajmy o osobistych wyrzeczeniach i postanowieniach na Wielki Post. Na stoliku wyłożona jest Księga Trzeźwości.

Intencje Mszy św. 1.03.-7.03.2021

Dzień tygodnia

Godzina

Intencja

1.

poniedziałek

7.00

Śp. Sabina Skórka od swatów z Huty

17.00

1. Śp. Franciszek Ząbik od syna

2. Śp. Kazimierz Dziok

2.

wtorek

17.00

1. Śp. Tadeusz Dąbrowski od brata Władysława z żoną

2. Śp. Józefa Florek od syna Wiesława

3. Śp. Kazimierz Dziok

3.

Środa

15.30 H

Śp. Czesława Makuch od Zofii Ciosek

17.00

1. Śp. Alicja Budnik w II rocz. Śm. oraz Władysław Budnik

2. Śp. Jan i Genowefa Boroń w IX rocz. Śm. od syna Mariana

4.

czwartek

17.00

1. Śp. Kazimierz Srebrny

2. Śp. Helena i Józef Lepak

5.

piątek

7.00

Śp. Józefa Florek od córki Zofii

15.30 H

Śp. Wiesław Stasik od szwagierki Katarzyny z rodz.

17.00

1. Śp. Helena i Józef Lepak

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące

6.

sobota

17.00

1. Śp. Stanisław i Władysław Lepak

2. za dusze w czyśćcu cierpiące od APDC

7.

Niedziela

6.45

Śp. Stanisław i Władysław Lepak

8.00 H

Śp. Rafał Liszowski w VI rocz. Śm oraz zmarli z rodz.

9.30

za parafian

11.00

Śp. Stanisław Syrek w XIII rocz. Śm. oraz Salomea i Jan Winiarscy

15.45

Śp. Ks. Wiesław Augustyn

 

 

Poza parafią:

Poniedziałek-sobota

† Feliks Gałusza ks. Mariusz Rybiński

Poniedziałek-sobota

† Czesława Makuch odprawia ks. Czesław Szczerba

 

 

 

 

 

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu

żródło:adwentysta.pl

 

1.         Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na remont to jest 3000 zł. Składki są skromniejsze, gdyż mniej wiernych uczestniczy w mszy św. w kościele. Prosimy parafian, którzy nie mogą być na mszy św., by wpłacali składkę na konto remontowe i ogólne. Dziękujemy za prace porządkowe w kościele oraz ofiarę na kwiaty -200 zł. Dyżur pełnili: Bysiewicz Wiesława, Betlej Renata, Jarosz Dorota, Majocha Bronisława i Wiśniowska Dorota. Prosimy następną grupę o przejęcie dyżuru.

            Druga niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i solidarności z polskimi misjonarzami, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Po Mszach św. za tydzień będzie zbiórka do puszek na ten cel.

2.         W poniedziałek Święto poświęcenia katedry św. Piotra Ap.

W środę kolejny dzień nowenny do św. Józefa. Zachęcamy by zawierzyć naszą parafię, swoje rodziny, siebie samych i ojczyznę temu patronowi. W Hucie msza św. o 15.30.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza św.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a w Hucie o 15.30. Szczególny obowiązek uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych mają w sumieniu kandydaci do bierzmowania i I Komunii św.

Pamiętajmy o osobistych wyrzeczeniach i postanowieniach na Wielki Post. Na stoliku wyłożona jest Księga Trzeźwości, do której warto wpisywać postanowienia w dziedzinie trzeźwości.

3.         Okazją do jałmużny niech będą skarbonki Caritas, która leżą także na stoliku. Także z tyłu kościoła jest skarbonka Caritas, do której można wrzucać ofiary na cele charytatywne. Za tydzień będzie można nabyć baranki wielkanocne Caritas.

4.         Niestety ze względu na ograniczenia epidemiczne parafialne misje św. musimy przełożyć na przyszły rok. Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się w dniach 21-24 marca. Rozważania rekolekcyjne poprowadzi ks. Czesław Szczerba - proboszcz parafii w Perespie. Omadlajmy rekolekcje i księdza rekolekcjonistę.

5.        Zgłosiło się mało chętnych na katechezy przedmałżeńskie. Zachęcamy by zapisali się wszyscy powyżej 17 roku życia. Niekoniecznie muszą mieć już parę. Katecheza jest ważna bezterminowo, a życie uczy, że potem, gdy trzeba do ślubu to jest pośpiech i szukanie po świecie na szybko katechez. Jeśli grupa będzie za mała, katechezy się nie odbędą. Mogą w nich też uczestniczyć osoby spoza parafii.

Dziś po wieczornej mszy św. zaplanowane jest pierwsze spotkanie.

7. Wójt informuje, że w lutym rolnicy mogą odzyskać zwrot podatku akcyzowego od zakupionego ON do produkcji rolnej składając odpowiedni wniosek w urzędzie gminy.

 

Intencje Mszy św. 22-28.02.2021

Dzień tygodnia

Godzina

Intencja

22.

poniedziałek

7.00

1. Śp. Władysław Cyran od siostrzeńca Pawła

2. Śp. Józefa Niekowal od kuzyna Tadeusza Dudek z rodz.

17.00

Śp. Lesław Stec od rodz. Malinowskich i Kubiaków

23.

wtorek

17.00

1. Śp. Mieczysław Boroń od Doroty i Andrzeja Zięba

2. Śp. Stefania Bysiewicz od chrześnicy Haliny

3. W intencji Bogu wiadomej

24.

środa

15.30 H

O potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Anny Winiarskiej w 106 rocznicę urodzin

17.00

1. Śp. Władysław Machowski od bratowej Krystyny

2. Śp. Jan Ochałek od nauczycieli i prac. ZS w Gogołowie

25.

czwartek

7.00

Śp. Stanisława Krzywińska od sąsiadów Machowskich

17.00

1. Śp. Władysław Chmura od sąsiadów

2. Śp. Jan Boroń od Zofii i Tadeusza Chyłek z rodz

26.

piątek

15.30 H

Śp. Wiesław Stasik od wujka Stanisława Winiarskiego z rodz. z Huty

17.00

1. Śp. Władysław Budnik od rodz. Oszajca

2. Śp. Adam Machowski od Stanisławy Bartosz

27.

sobota

17.00

1. Śp. Stanisław Oszajca od koleż i kol. Córki Julii z wychowawcą

2. Śp. Józef Sienkowski od syna Eugeniusza z żoną

3. Śp. Wojciech Bukowski od Wiesławy i Marka z rodz.

28.

Niedziela

6.45

Śp. Jadwiga i Tadeusz Sokołowski

8.00 H

Śp. Anna i Franciszek Góral

9.30

Za parafian

11.00

O zdrowie, światło Ducha Świętego. Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Aliny z okazji urodzin- od dzieci z rodzinami

15.45

Śp. Ks.

 

Poza parafią:

Poniedziałek-sobota

† Józefa Niekowal ks. Mariusz Rybiński

Poniedziałek-sobota

† Tadeusz Dąbrowski odprawia ks. Czesław Szczerba

 

 

W tym tygodniu swoje życie na tym świcie zakończyły: Józefa Florek z Gogołowa i Wanda Cyran z Glinika Górnego. Informacje o pogrzebach będą na klepsydrach. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

VI Niedziela Zwykła

Jezus i trędowaty

 

1.         Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na cele remontowe a także za wpłaty w kopertach i na konto parafialne. Dziękujemy za prace porządkowe w kościele i ubranie kwiatami oraz ofiarę. W minionym tygodniu dyżur pełnili: Tatiana Muszyńska, Dąbrowska Krystyna, Budnik Grażyna, Wasilewska Zofia, Michalska Małgorzata, Pająk Natalia. Prosimy następną grupę o przejęcie dyżuru.

2.         Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Włączmy się w tę modlitwę ogarniając nią osoby i rodziny cierpiące wskutek pijaństwa i innych uzależnień. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu, papierosów czy innych używek przynajmniej na okres Wielkiego Postu. Na stoliku jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania tam zobowiązań trzeźwościowych, imiennie bądź anonimowo na świadectwo dla innych.

3.         W Środę popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.

Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00, 10.00 i wieczorem o godz. 18.00!!!, w Hucie Gogołowskiej o godz. 16.30.

            W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia, natomiast powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych w każdy piątek i w Środę Popielcową - wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

            W środę składka będzie jałmużną wielkopostną dla potrzebujących z parafii.

4.         Zapraszamy na nabożeństwa o męce Pańskiej. W piątki o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Hucie Droga Krzyżowa o 15.30. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8 na te nabożeństwa.

            W niedziele Wielkiego Postu, po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a następnie Msza św. odprawiana bezpośrednio po Gorzkich Żalach ok.15.45.

            W Hucie Gorzkie Żale będą śpiewane po Mszy św. niedzielnej.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wiele artykułów pomagających nam przeżyć Wielki Post czy Tydzień trzeźwości oraz przybliżających nas do prawdy, którą nie zawsze znajdziemy w innych mediach.

 6. Caritas naszej diecezji prosi o przekazanie 1% podatku na dzieło Caritas Bliźni w potrzebie, które pomaga potrzebującym przez cały rok. Szczegóły na ulotkach i plakacie.

 7. Jeśli będą chętni to od przyszłego tygodnia rozpoczną się w parafii katechezy przedmałżeńskie. Uczestnictwo w nich jest konieczne do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zachęcamy zwłaszcza pary, które w najbliższych latach planują zawrzeć sakrament małżeństwa. Uczestniczyć mogą osoby od 17 roku życia. Zapisy do przyszłej niedzieli. Pierwsze spotkanie w niedzielę po mszy wieczornej


 

Intencje Mszy św. 15.02.- 21.02.2021

Dzień tygodnia

Godzina

Intencja

8.

poniedziałek

7.00

1. O zdrowie i błog. dla Marii Niemiec

17.00

1. Dziękczynna za otrzymane łaski z prośba o błog. w 40 rocz. ślubu

2. Śp. Jan Boroń od kolegów

9.

wtorek

17.00

1. Śp. Mieczysław Boroń od Wandy Winiarskiej

2. Śp. Adolf Jarosz i Kazimiera od syna Roberta z żoną

3. Śp. Grażyna Jedziniak w II rocz. Śm.

10.

Popielec

środa

8.00

Śp. Helena Ziobrowska od bratanicy Zofii z rodz.

10.00

Śp. Jan Ochałek od siostry Marii z rodz.

16.30 H

Śp. Wiesław Stasik od szwagra Juliana z rodz.

18.00

Śp. Władysław Machowski od córki Marzeny z rodz.

11.

czwartek

7.00

Śp. Wojciech Bukowski od rodz. Juśko

17.00

1. Śp. Wiesław Stasik od bratanka Szymona

2. Śp. Lesław Stec od kolegi Piotra

12.

piątek

16.00 H

Śp. Alfred Winiarski od chrześnicy z rodz.

17.30

1. Śp. Dziękczynno- błagalna.

2. Śp. Józefa Cyrulik od rodz. Bukowskich

13.

sobota

poza

Śp. Józefa Cyrulik od ucz. pogrzebu

17.00

1. Śp. Józef Sienkowski od syna Eugeniusza z żoną.

2. Śp. Maria, Ludwik, Zofia, Stanisław Kolbusz

14.

I Niedziela

Wielkiego Postu

6.45

Śp. Ks. Władysław Kret

8.00 H

Śp. Stefania i Sylwester Świstak oraz siostra Danuta Zastawna

9.30

Za parafian

11.00

Śp. Maria Potyrała w X rocz. Śm.

15.45

Śp. Stanisław Bryda w rocz. Śm.

Poza parafią:

Do wtorku

30 mszy św.

† Helena Ziobrowska odprawia ks. Andrzej Grygiel

poniedziałek-sobota

( bez środy)

† Władysław Cyran ks. Mariusz Rybiński

Poniedziałek-sobota (bez środy)

† Tadeusz Dąbrowski odprawia ks. Czesław Szczerba

 

 

 

 

 

 

Święta

Niedziela, III Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, I
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

Sonda